Ana içeriğe atla

Gerçek ve cesaret

Her yeni gelenin eninde sonunda "Son giden" olduğu gerçeği ortadayken, bir sonraki gelenin "İlk kalan" olacağını ummak cesarettir.

Yorumlar

 1. Erkancığım,

  Ellerine ve yüreğine sağlık...Seninde söylediğin gibi az ve öz olmuş...

  Sevgiyle Kal,

  YanıtlayınSil
 2. Ne denebılır kı bu soz ustune
  bı cumlede cok seyı anlatmıs.

  YanıtlayınSil
 3. Erkancım eline sağlık
  İnsanı hayata bağlayan şey de Umut/ummak/umabilmek değil mi? zaten. Her gelenin ilk kalan olduğunu umut etmeden kimin geldiğinin ne önemi olur ki? Ne zaman ki gelenin ilk kalan olduğunu umut etmeyi bırakırız işte o zaman koparız hayattan. Her gelenin ne zaman gideğinin hesabını yapar hayatla bağlarımızı koparır, akarsuda bir dal parçası gibi sürüklenir gideriz. Tekrar cesaret edip umana kadar..

  Sevgiler,

  YanıtlayınSil
 4. Çok beğendim gerçekten...O kadar etkiledi ki beni, ne diyeceğimi duygularımı nasıl anlatacağımı bilemiyorum.
  Çok güzel çok

  YanıtlayınSil
 5. Herkese teşekkürler değerli yorumları için...

  YanıtlayınSil
 6. iktisat derslerinde bu sisteme ilk giren ilk çıkar sistemi diyorduk. malesef görülen odur ki hayat ta aynen iktisat dersleri gibi olmuş...

  YanıtlayınSil
 7. benn bunu nasıl kaçırmışım...Üzüldüm şimdi Geç kalmışım bunu okumakta.. ve ayrıca çok beğendimm ..

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Fikriniz varsa buradan buyurun...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Zamanı eğip, bükmek

Zaman, fiziki boyutların sanal olan dördüncüsü, elle tutulamayan.
Zaman, içinde olayların ardı ardına gerçekleştiği boyut…
Bilim adamlarına göre, aynen ışığın bükülebilmesi gibi zaman da eğrilip, bükülebilir ve eğer doğru koşullar gerçekleşirse yani yeterli hız yakalanırsa önce geleceğe ve daha sonra da geçmişe sıçramak mümkün olabilir. Bunu zaman yolculuğu gibi basit kavramlarla karıştırmayın. Bu şu “an” ın da içinde olduğu bir kavram. Öyleyse ne demek bu?
Bu soruya cevap verebileceğimi pek sanmıyorum, haddime de değil zaten. Ama bu soru etrafında dolaşıldığında dahi çok farklı yerlere çıkan kapılar bulabiliyor insan.
Çok sevdiğim bir çizgi dizide bir keşiş (“Avatar”) hava, su, toprak ve ateşi bükebiliyordu. Tüm dünyayı kurtaracak kişi olan keşişin bile zaman üzerinde böyle bir gücü yoktu. Sonra “Matrix” ve “Neo” var. Ancak o da olaylara hükmeder gibiydi, zamana değil ya da ben öyle algılamıştım. “Aslında bir kaşık yoktu!” ve “Kırmızılı kadın da bir ajandı.” değil mi? Ya “Hiro” için ne…

Geliyor yaklaşmakta olan

Şimdi gece gece bu da nereden çıktı yazısı bu, baştan söyleyeyim. Pastör görünümlü ajanımız ülkesine dönmüş. Ekonomik kriz merhale merhale ilerliyor. Ama inanın ben bunlarla pek fazla ilgilenmiyorum.

Geçtiğimiz günlerde Fatih Altaylı bir yazısında günümüz Türkiye'sindeki problemleri sıralamış en sonundasa bunlardan değil de insanlığımızı kaybetmekten çekindiğine dair bir görüşle bitirmişti. Çok uzun bir vakittir ben de böyle hissediyorum.

Bir süredir internette "Adam sende! Oku diyorsun da insanlarda okuyacak mecal mi bıraktınız?" tarzında görüşlere rastlıyorum. Oysa Yunus Emre, Mevlana okumadan ya da Aşık Veysel dinlemeden neyin geldiğini, yaklaşmakta olanın ne olduğunu ve buna nasıl hazırlanman gerektiğini nereden bileceksin ki! İnsanların ne vakti, ne enerjisi ne de parası varmış okumak için!

Oku derken neyin kastedildiğini bile anlayamaz hale geldik. Yapı söküm yapmadan, cümlenin ya da kelimenin kökenine inmeden okuyup geçmişsin ne olacak ki? "Korka durun ölümde…