Ana içeriğe atla

Galatasaray taraftarı - İsyan

Dün Galatasaray güçsüz Diyarbakır karşısında sezonun en iyi maçlarından birini çıkarttı. Dördüncü golden sonra bilerek yavaşladılar ve maç 4 – 1 bitti. Ama benim esas ilgimi çeken tribünlerin isyanıydı. İlk 5 dakika çıt çıkarmadılar. Bu çok güzeldi. Ayrıca Galatasaray ile ilgili tüm pankartlar da tersten asılmıştı. Bu da takdire şayan bir protestoydu. Hele Jo’ya yapılan protesto kesinlikle ve kesinlikle en güzeliydi (Jo’nun kaybedilen maçtan sonra evde parti yapıp nispet yaparcasına eğlenmesi bence de çirkindi. Tam bir ruhsuzluk örneğiydi.) Tribünlerin “Size değil renklere aşığız!” diye bağırması da hoşuma gitti. Kısacası dün Galatasaraylılar en medeni protestolarını gösterdiler. Tebrik etmekten başka bir şey söylenmez sanırım. Ruhsuz oynayan bilumum sporcuya güzel bir örnekti dün gece…

Not: Keşke her zaman böyle olsalar. Koltukları kırıp, pet şişeleri sahaya fırlatmasalar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Zamanı eğip, bükmek

Zaman, fiziki boyutların sanal olan dördüncüsü, elle tutulamayan.
Zaman, içinde olayların ardı ardına gerçekleştiği boyut…
Bilim adamlarına göre, aynen ışığın bükülebilmesi gibi zaman da eğrilip, bükülebilir ve eğer doğru koşullar gerçekleşirse yani yeterli hız yakalanırsa önce geleceğe ve daha sonra da geçmişe sıçramak mümkün olabilir. Bunu zaman yolculuğu gibi basit kavramlarla karıştırmayın. Bu şu “an” ın da içinde olduğu bir kavram. Öyleyse ne demek bu?
Bu soruya cevap verebileceğimi pek sanmıyorum, haddime de değil zaten. Ama bu soru etrafında dolaşıldığında dahi çok farklı yerlere çıkan kapılar bulabiliyor insan.
Çok sevdiğim bir çizgi dizide bir keşiş (“Avatar”) hava, su, toprak ve ateşi bükebiliyordu. Tüm dünyayı kurtaracak kişi olan keşişin bile zaman üzerinde böyle bir gücü yoktu. Sonra “Matrix” ve “Neo” var. Ancak o da olaylara hükmeder gibiydi, zamana değil ya da ben öyle algılamıştım. “Aslında bir kaşık yoktu!” ve “Kırmızılı kadın da bir ajandı.” değil mi? Ya “Hiro” için ne…

Geliyor yaklaşmakta olan

Şimdi gece gece bu da nereden çıktı yazısı bu, baştan söyleyeyim. Pastör görünümlü ajanımız ülkesine dönmüş. Ekonomik kriz merhale merhale ilerliyor. Ama inanın ben bunlarla pek fazla ilgilenmiyorum.

Geçtiğimiz günlerde Fatih Altaylı bir yazısında günümüz Türkiye'sindeki problemleri sıralamış en sonundasa bunlardan değil de insanlığımızı kaybetmekten çekindiğine dair bir görüşle bitirmişti. Çok uzun bir vakittir ben de böyle hissediyorum.

Bir süredir internette "Adam sende! Oku diyorsun da insanlarda okuyacak mecal mi bıraktınız?" tarzında görüşlere rastlıyorum. Oysa Yunus Emre, Mevlana okumadan ya da Aşık Veysel dinlemeden neyin geldiğini, yaklaşmakta olanın ne olduğunu ve buna nasıl hazırlanman gerektiğini nereden bileceksin ki! İnsanların ne vakti, ne enerjisi ne de parası varmış okumak için!

Oku derken neyin kastedildiğini bile anlayamaz hale geldik. Yapı söküm yapmadan, cümlenin ya da kelimenin kökenine inmeden okuyup geçmişsin ne olacak ki? "Korka durun ölümde…