3 Ekim 2010 Pazar

Toyota Pazarlama Ve Satış Anonim Şirketi

Türkiye’nin en kötü müşteri memnuniyetine sahip firma: Toyota. Onlarca telefon görüşmesi, sayısız yazılı başvuruma rağmen, haksız olduğumu düşündüklerini söylemek için dahi tarafıma dönmemiş bir firmadan bahsediyorum.

Japonya ve Avrupa bölgesine dahi şikâyetlerimi ilettim. Ancak Türkiye’de farklı bir firma olduğunu ve tüm şikâyetlerle ilgilenmesi gerekenlerin onların olduğunu öğrendim. (Satışı başka firma, üretimi başka firma yapıyormuş Türkiye’de) Onları kime şikâyet edeceğimi sorduğumdaysa hiçbir cevap alamadım. Bu Toyota'nın dışarıda da berbat bir müşteri memnuniyeti anlayışı olduğunu gösteriyor.

Eğer Türkiye’de araç almayı düşünüyorsanız listenizden Toyota’yı hemen silin. Firmaların kalitesi sorunlu zamanlarda ortaya çıkar. Sorununuz yokken tüm firmaların müşteri memnuniyeti üst sınıftır. SAKIN Toyota  ALMAYIN!

Toyota Pazarlama Ve Satış Anonim Şirketi’ndeki herkes çok acil müşteri memnuniyeti eğitiminden geçmeliler. İçyapılarını sorgulamalılar.

*Internette arayanlar bulsun diye etiketler: Toyota, Corolla, şikayet, memnuniyet, sorun, alınır mı alınmaz mı, satılık, karşılaştırma.

Siz siz olun alacağınız aracın fiyatına bakarak iyi hizmet alacağınızı sanmayın.

Not: Merak eden olursa bana eposta atsın tüm detayları paylaşırım. Bir kişiyi bile Toyota almaktan kurtarabilirsem sevaba girerim.

Not 2: Allah'tan benim babam Toyota gibi adam değil!

2 yorum:

 1. Sevgili Erkan !

  Bu girdiğin post ta yazdığın her kelimenin altına imzamı atarım. TOYOTA MÜŞTERİ HİZMETLERİ ve SERVİS mi ? AÇ ÇÖPE. 3.5 yıldır arabamın teknik kontrolü için teknik koordinatör bekliyorum. Sonuç sıfır. Arabanın garantisini doldurdular, hiç bir hareket yok. Resmen insanla alay ediyorlar. Berbat ötesi haldeler. Bende de TOYOTA ile ilgili bir yığın hikaye var. İsteyen olursa paylaşırım. REZALET ve YAZIKLAR OLSUN TOYOTA markasına.
  41.000 US$ sayıp TOYOTA aldık. SONUÇ REZALET. SAKININ DİYORUM HERKESE

  YanıtlaSil
 2. Ali Abi,

  Ben olayı mahkemeye kadar taşımak için yasal sürenin dolmasını bekliyorum. Elimden geldiğince de her mecrada paylaşacağım yaşadıklarımı...

  YanıtlaSil

Fikriniz varsa buradan buyurun...