Ana içeriğe atla

Son şampiyon: Bursaspor

Trabzon'un inanılmaz direnci, Beşiktaş'ın tam bir şeref örneği sergilemesi sonucu Bursa hak ettiği şampiyonluğu aldı. Adını bile anmak istemediğim o takım da haline yansın artık... Ama olsun en azından 2 dakikalık bir sevinç yaşadılar.

Ertuğrul Hoca ve tüm öğrencilerini kutluyorum. Çok fazla bağırmadan, efendi gibi işler yaparak da bir şeyler yapabileceğini kanıtladılar. Bence Ertuğrul Hoca’nın Beşiktaş'ta alacağı bir şampiyonluk bu kadar değerli olamazdı. Her şeyin para olmadığı, inancın ve dayanışmanın cebinin şişkinliğinden önemli olduğunu da göstermiş oldular.

Bu arada Kadıköy kutlamaları hakkındaki geyikleri de es geçmeyelim. İşte en sevdiklerim:

Uludağ gazozunda çıkan şifreyi AZIZE yaz 1907’ye gönder. Şampiyonluk kapak olsun…
* Atkı 19,95 TL, forma 89 TL, maç bileti 100 TL, Fener’in şakadan şampiyonluk sevinci paha biçilemez...
* Sazan yaz, 1907 ye gönder, konfeti atıp sahaya insinler.
Playstation’ı kapatın… Hadi yataklarınıza.
* Kadıköy'deki şampiyonluk kutlamaları Bursa'daki kutlamaları gölgede bıraktı.
* Sazan yaz 1907 ye gönder timsah yürüyüşü cebine gelsin.

Yorumlar

 1. 24 saattir dışa vurmuş FB karşıtlığını analiz için kaç sosyal psikolog gerekir..?
  Suat

  YanıtlayınSil
 2. Suat'ım sosyoloji okuyan biri olarak dışa vurmuş olan düşmanlığın nedenine bakmak gerekir diyorum.

  Yılın en başarılı spor kulubü olup da bu kadar nefret toplayabiliyorsa bir organizasyon kendini sorgulamalıdır. (Futbol dışında neredeyse bütün branşlarda ya finalist ya da şampiyonsunuz.)

  Ayrıca kabul et ki, son 2 dakika da yaşananlar kolay kolay unutulabilecek gibi değil...

  YanıtlayınSil
 3. Fenerbahçemiz şampiyonluk için gösterebileceği tüm performansını gösterdi. Ama bazen olmayınca olmuyor derler ya işte öyle bir durum söz konusu oldu o gece... Maç bitiminde yaşanan tatsız ve yanlış anonsun sorumlularına eminizki yönetimimiz gerekeni yapacaktır...
  Malum meyve veren ağaç hep taşlanır...
  Sevmek bir ömür sürer sevişmek 2 dk...:-)
  Suat

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Fikriniz varsa buradan buyurun...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Zamanı eğip, bükmek

Zaman, fiziki boyutların sanal olan dördüncüsü, elle tutulamayan.
Zaman, içinde olayların ardı ardına gerçekleştiği boyut…
Bilim adamlarına göre, aynen ışığın bükülebilmesi gibi zaman da eğrilip, bükülebilir ve eğer doğru koşullar gerçekleşirse yani yeterli hız yakalanırsa önce geleceğe ve daha sonra da geçmişe sıçramak mümkün olabilir. Bunu zaman yolculuğu gibi basit kavramlarla karıştırmayın. Bu şu “an” ın da içinde olduğu bir kavram. Öyleyse ne demek bu?
Bu soruya cevap verebileceğimi pek sanmıyorum, haddime de değil zaten. Ama bu soru etrafında dolaşıldığında dahi çok farklı yerlere çıkan kapılar bulabiliyor insan.
Çok sevdiğim bir çizgi dizide bir keşiş (“Avatar”) hava, su, toprak ve ateşi bükebiliyordu. Tüm dünyayı kurtaracak kişi olan keşişin bile zaman üzerinde böyle bir gücü yoktu. Sonra “Matrix” ve “Neo” var. Ancak o da olaylara hükmeder gibiydi, zamana değil ya da ben öyle algılamıştım. “Aslında bir kaşık yoktu!” ve “Kırmızılı kadın da bir ajandı.” değil mi? Ya “Hiro” için ne…

Geliyor yaklaşmakta olan

Şimdi gece gece bu da nereden çıktı yazısı bu, baştan söyleyeyim. Pastör görünümlü ajanımız ülkesine dönmüş. Ekonomik kriz merhale merhale ilerliyor. Ama inanın ben bunlarla pek fazla ilgilenmiyorum.

Geçtiğimiz günlerde Fatih Altaylı bir yazısında günümüz Türkiye'sindeki problemleri sıralamış en sonundasa bunlardan değil de insanlığımızı kaybetmekten çekindiğine dair bir görüşle bitirmişti. Çok uzun bir vakittir ben de böyle hissediyorum.

Bir süredir internette "Adam sende! Oku diyorsun da insanlarda okuyacak mecal mi bıraktınız?" tarzında görüşlere rastlıyorum. Oysa Yunus Emre, Mevlana okumadan ya da Aşık Veysel dinlemeden neyin geldiğini, yaklaşmakta olanın ne olduğunu ve buna nasıl hazırlanman gerektiğini nereden bileceksin ki! İnsanların ne vakti, ne enerjisi ne de parası varmış okumak için!

Oku derken neyin kastedildiğini bile anlayamaz hale geldik. Yapı söküm yapmadan, cümlenin ya da kelimenin kökenine inmeden okuyup geçmişsin ne olacak ki? "Korka durun ölümde…