Ana içeriğe atla

Yaşama nedeni bulamayanlara...

Utancı tüm yaşamını kaplamış insanlar bile uğrunda yaşamaya değecek şeylere sahiptirler: Yaptıklarını düzeltmeye çalışmak gibi.

Yorumlar

 1. Bu aralar çok mu karamsarsın bana mı öyle geliyor?

  YanıtlaSil
 2. Bu aralar eksik kalır söz konusu ben olduğumda...

  YanıtlaSil
 3. Bende öyleyimdir.Hep bir tarafım hüzün,mutsuz olmak için hep hazırda bir sebebim var,vardı...

  Herşey senin elinde aslında ,mutlulukta mutsuzlukta.Güzel şeyler düşünmeyi ve bu karamsarlıktan kurtulmayı başarabilirisin ki bence bu blog o manada iyi bir adım.Çünkü en azından paylaşıyorsun ki azalsınlar.

  Mutlu olman için o kadar çok sebebin var ki;başta sağlık,hala nefes alabiliyorsun ve her nefes aldığında canın yanmıyor.Aç değilsin,bir işin var ,muhtaç değilsin.Çevrende seni seven,sen istediğinde senin için bir şeyler yapmaya hazır insanlar var.Sadece yazılarını takip eden biri olarak senin için endişelenmeyi başarabilen benim gibi insanlar var.Al sana bir sürü iyimser sebep...:)

  O yüzden aş bunları ,seni mutlu edecek ne ise düş peşine,zaten kısıtlı bir zaman için buradayız,o yüzden bu süreyi kesinlikle güzel kullanmalıyız.Sakın unutma senden daha kıymetli hiç birşey yok bu dünyada...

  Sevgiyle Kal...:)

  YanıtlaSil
 4. Ben sadece karamsarım, buradan mutsuz olduğum sonucuna ulaşman ilginç. İlgin için teşekkürler.

  Yani özetle ben karamsar ama mutlu biriyim... :)

  YanıtlaSil
 5. Basak dogru soylemis senin icin gecerli olmasa da. Ac gozunu ve gormezdiklerini de gor demis laflarinin arasinda. Mutlu ve karamsar biri olacagina mutlu ve iyimser biri ol.
  Her sey cok guzel olacak...

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler,

  Bir ara öğrenmeye çalışırım, eğer çok geç kalmadıysam.

  Not: Bu arada bu vecize de herşeye rağmen yaşamak güzel vecizesiydi. Buraya nasıl geldik bilmiyorum. :)

  Mutlu karamsar...

  YanıtlaSil
 7. Ko gitsin, nasıl geldiğimize. Geldiğimiz yer güzelse gerisi önemli değil ;)

  YanıtlaSil
 8. Erkan,

  sen sevdin bu lakabı'mutlu karamsar'...Ama isim hakkımı isterim bak.Hem zaten sana derken kendim oldum karamsar...Galiba bulaşıcı bu meret...:))))

  YanıtlaSil
 9. Sevgili Erkan !
  Tamam çengisiz düğün olmaz hepinizin arası olayım diye bende geldim konu tamam olur artık. Mevzuu buraya nasıl gelmiş bende dişli atmadı. Ya açımda bir problem var ya da taşlamaya göndermek lazım beni(bu kısım Başak içindi). Aslında Erkan ! Sen karamsarlık değil burda pozitif yapmışsın. Her zaman bir ümit var. Bir yerden başlamak lazım diyorsun. Mesele karar vermekte.
  Bir de Başak ın Tarki nin ve Sen in yorumlarından bende bir kanaat oluştu. Zaten uzun süredir de bunun dank edişi de var benim akıl olmayan sefil kafamda. Biz yazarak ya da herhangi öykünmeye dair eylemlerde; uygulamalarımızın tam tersi tavsiyelerde bulunuyoruz. Yapamadıklarımızı mı öneriyoruz gibi bir soru doğdu bende.
  Tamam arkadaşlar kestim. Felsefe forumu gibi oldu.
  Sadece ve sadece içinin şarkısı neyse onu keşfet dileğim bu.

  YanıtlaSil
 10. Özür dilerim eksik kaldı.
  Başak'a sormak isterim. Buralarda yazıp çiziktirdiklerimiz; peşinde koştuklarımızın bizi o yollarda incittiklerinin hikayeleri değilmi ?
  Başak,Tarki,Erkan hepinizin yüzü aydınlığa ve insan sevgisine olsun.

  YanıtlaSil
 11. Ali Abi,

  Benim açımdan bakabilip beni anladığın için teşekkürler.

  Felsefe forumu görüşün içinde, aslında benimde tam olarak istediğim bu; Saatçi ve Kör Saatçi adı da tam bu yüzden.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Fikriniz varsa buradan buyurun...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Zamanı eğip, bükmek

Zaman, fiziki boyutların sanal olan dördüncüsü, elle tutulamayan. Zaman, içinde olayların ardı ardına gerçekleştiği boyut… Bilim adamlarına göre, aynen ışığın bükülebilmesi gibi zaman da eğrilip, bükülebilir ve eğer doğru koşullar gerçekleşirse yani yeterli hız yakalanırsa önce geleceğe ve daha sonra da geçmişe sıçramak mümkün olabilir. Bunu zaman yolculuğu gibi basit kavramlarla karıştırmayın. Bu şu “an” ın da içinde olduğu bir kavram. Öyleyse ne demek bu? Bu soruya cevap verebileceğimi pek sanmıyorum, haddime de değil zaten. Ama bu soru etrafında dolaşıldığında dahi çok farklı yerlere çıkan kapılar bulabiliyor insan. Çok sevdiğim bir çizgi dizide bir keşiş (“Avatar”) hava, su, toprak ve ateşi bükebiliyordu. Tüm dünyayı kurtaracak kişi olan keşişin bile zaman üzerinde böyle bir gücü yoktu. Sonra “Matrix” ve “Neo” var. Ancak o da olaylara hükmeder gibiydi, zamana değil ya da ben öyle algılamıştım. “Aslında bir kaşık yoktu!” ve “Kırmızılı kadın da bir ajandı.” değil mi? Ya “Hiro” iç

Duruş

Geçen hafta başından beri etrafımdaki insanlar beni şaşırtmaya devam ediyor. Sadece etrafımdakilerde değil güvendiğim insanlardan da akıl almaz sözler duyuyorum. İsrail denen terörist devletin son yaptıklarından sonra insanlar haklı olarak tepki verdiler. Tepki verdiler vermesine ama hep sonuna bir “ama” iliştirerek ya da akıl almaz öneriler ortaya atarak. Biri, “Bu yapılan akıl almaz, terörist devletten izin almak gerekirdi. Ben benim yardım kuruluşum böyle bir taleple geldiğinde hep aynı şeyi salık veriyorum.” diyiverdi.(Burada “Söz gümüşse sükût altındır.” Deyişi geliyor aklıma. Söylenme amacı iyi dahi olsa sonuçları berbat bence.) Bir başkası, “Hadi topyekûn savaşalım, intikamımızı alalım.” diye savaş çığlıkları atıyordu. Bu ikisi de aklına ve mantığına, zekâsına güvendiğim insanlardı. Bu konuda artık ikisine de olan saygımı yitirmiş bulunuyorum. Ülkemin başbakanıysa ondan bu sefer beklediğim şeyleri yapıyor. (Her zaman ki gibi yapmaması gerektiğini düşündüğüm bir ton şey de yapıy

Ne çok şey oluyor oysa...

Günlük tutmaya eli gitmiyor insanın. Ne çok kişi göçtü geçtiğimiz yıl diye yazıyordum birkaç yazı önce. Ama o zaman daha kayıpların bitmediğini bilmiyordum. Beklemiyordum. İnsan beklemediği yerden yara alıyor. Bir, iki, üç... Bitmiyor. Eksiliyorum. Giden gidiyor da geri kalan her seferinde biraz daha eksiliyor. Yazamadım. Çocukluğumdan büyük bir parça gitti. Gençliğimin en sert, en güzel, en mert anıları gitti. Yazamadım. Öğretilerim, öğretmenlerim, dostlarım, akrabalarım gitti. Biriktirdiklerimi de alıp gittiler. Yazamadım. Bunu not düş tarihe, tarihinde not düş diye düşündüm çok zaman. Elim gitmedi bir türlü. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), "Kişiye nasihat olarak ölüm yeter" buyurmuş. Geriye bakıp düşündüğümde ölümle gerçekten tanıştığım ilk zaman 17 yaşında olduğumu hatırlıyorum. Ölümün ne olduğunun musallada yatan abim ile tek başıma kaldığımda fark etmiştim. O günü hiç unutmadım. O gün gibi hiç üzülmedim. Ama bu sene bir başka... Artık kayıplardan, cenazelerden, bizzat içi