19 Haziran 2012 Salı

Af

Bazen biri çıksın bir başkasını tanıdığınızdan bir başka şekilde anlatsın istersiniz. İstersiniz ki çok daha farklı olsun yaşananlar. Bazen biri çıksın daha dünden inandığınız yalanlar söylesin istersiniz.

Yalan da olsa gerçek de olsa biri çıksın başka bir resim çizsin istersiniz. Gördükleriniz, duyduklarınız, yaşadıklarınızdan farklı... En azından rengini, arka planını değiştirsin istersiniz hatıralarınızda bir türlü solduramadığınız o resmin.

Sizce çok basittir istediğiniz. Sadece güvendiğiniz biri çıksın ve değiştirsin istersiniz. Bir hamur misali yeniden yoğrulsun, üstü kabuk bağlamasın, beğenmezseniz yeniden şekillendirilebilsin istersiniz.

Ama ne resmi boyamaya, ellerinizi boyaya bulaştırmaya isteklisinizdir ne de ellerinize hamur bulaşması hoşunuza gider.Yakıcı bir kor değildir maşa ile tutmaya çalıştığınız. Alabildiğine soğuk bir buzdur... Buz gibi gerçektir kaçtığınız. Ve soğuk da yakar bilirsiniz. Bilirsiniz de biri gelsin ve sıcaklığıyla eritsin istersiniz.

Biri çıksın ve AFfetsin istersiniz... Biri çıksın ve AF desin...

Sizin yerinize AF desin...

AFfetsin sizin yerinize...

3 yorum:

 1. İstersiniz ama bir taraftan da bilirsiniz ki bunun gerçekleşmesi çok zor.
  Yapılabilecek ne varsa sadece sensindir muhatabı. Sana kalmıştır.
  Yapabilirsen....

  YanıtlaSil
 2. İstersin ki biri çıksın kim olduğunu sana hatırlatsın kaybolmuşluğun karanlıklarında yolunu bulman için ışık olsun...

  YanıtlaSil
 3. Affetmek gerçekten var mıdır? Birini pişman olduğu, bir şekilde bedelini ödediği ve bizden bunu dilediği için affedip, hiçbir şey olmamış gibi devam edebilir miyiz kaldığımız yerden? En azından dener miyiz? Yoksa affetsek bile, bu sefer sırf bunu yaptığımız için; kendimizi affedemediğimizden dolayı mı hiçbir şey eskisi gibi olmaz? Hep eksik kalır bir yan, hep yanlış olur zaman, hep dikenli olur bir söz, başka türlü bakar her seferinde göz?

  Bir yerlerde okumuştum; unutmak affetmektir, diyordu. Unutmak diye bir şey olmadığına göre o halde affetmek de yoktu. Anlayacağın o ki; olmuyor yani; ne yapılırsa yapılsın birinden biri affetmiyor, affedemiyor. Ya karşısındakini ya da kendini...

  YanıtlaSil

Fikriniz varsa buradan buyurun...