28 Mart 2012 Çarşamba

Blogger Yönetici

Blogger Yonetici
Blogger Yönetici
Meslek dolayısıyla bir süredir öğrenmeye çalıştığım iki konu vardı; XML(Extensible Markup Language) ve JSON (JavaScript Object Notation). Sırf bunun için küçük programcıklar yazıp duruyordum.

Sonra bir baktım o küçük egzersiz kodları Blogger Yönetici gibi bir uygulamaya dönüşmüş. Ben de burada da paylaşayım istedim.

Bir süre önce kendim de yararlanırım diye kendi geliştirdiğim uygulamaları topladığım bir günlük daha oluşturmuştum. İş temposundan ve derslerden pek fırsat bulamadığım için hobim çok uzunca bir dönem atıl kaldı. Ancak program yazmak benim için her şeyden soyutlanmak ve kafa dinlemek gibi bir şey. Bu yüzden arada kaçamaklar yapıp testlerle yeni şeyler deniyorum. Bunların bazıları da (çoğunlukla) sadece benim işime yarayan araçlar oluyor. Ama Blogger Yönetici belki başkalarının da hoşuna gider diye düşündüm.

Lisansı helallik mantığına dayanıyor. Yani eğer indirdiniz ve işinize yaradıysa bir Allah razı olsun demeniz yeter, ömür boyu kullanabilirsiniz. Yok indirdiniz ve beğenmediyseniz şimdiden hakkınızı helal edin sizden ödünç aldığım vakit için.

Basit Araçlar, Yazılımlarım bağlantısından hem Blogger Yönetici hem de diğer basit araçlara erişebilirsiniz.

Selametle...

Not: Buraya iş konusu yazmıyorum demiştim. Yine geçerli; çünkü bu bir iş konusu değil!

1 yorum:

Fikriniz varsa buradan buyurun...