Ana içeriğe atla

Tercih

Hangisi daha iyi?

Birini tanımaya çalışarak sevmek mi?

Birini sevdiğiniz için tanımaya çalışmak mı?

Birini olduğu kişi olduğu için sevmek mi?

Birini gelecekte olabileceği kişi için sevmek mi?

Ya da...

Birini, sizi dönüştüreceği kişi için sevmek mi?

Birini, sizinle olacağı kişi olduğu için sevmek mi?

Ya da...

Birinin yukarıdakilerden birini seçip sizi sevmesi mi?

Hangisi daha kötü?

Yorumlar

  1. Başkası hakkında değilde kendimi neden seviyorum yada sevme biçimimi neden seviyorum siye sorduğumda kesinlikle cevabım şu olurdu: "Kendimi, onunla olacağım kişi olduğum için seviyorum"


    Ama diğer türlü yani sorduğun gibi düşündükçe, bunların hiçbiri diyebilirim. "Birini hayatımda olmasını istediğim için, birazda kendi bencilliğim için seviyorum ben." Çok da tercih yada nedenlere bağlamadan, durup düşündüğümde yanında huzuru bulacağıma inandığım için, rahatlıkla yanında susabileceğim ve sustuğum anlarda "noldu" demeyecek biri olduğu için severim.

    Burcu bana çok güzel bir şey söylemişti. "sen ne düşünürsen düşün, ne hissedersen hisset, senin kararların benim sana duyduğum sevgiyi değiştirmez."

    Bu da böyle bir şey.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Fikriniz varsa buradan buyurun...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Duruş

Geçen hafta başından beri etrafımdaki insanlar beni şaşırtmaya devam ediyor. Sadece etrafımdakilerde değil güvendiğim insanlardan da akıl almaz sözler duyuyorum. İsrail denen terörist devletin son yaptıklarından sonra insanlar haklı olarak tepki verdiler. Tepki verdiler vermesine ama hep sonuna bir “ama” iliştirerek ya da akıl almaz öneriler ortaya atarak. Biri, “Bu yapılan akıl almaz, terörist devletten izin almak gerekirdi. Ben benim yardım kuruluşum böyle bir taleple geldiğinde hep aynı şeyi salık veriyorum.” diyiverdi.(Burada “Söz gümüşse sükût altındır.” Deyişi geliyor aklıma. Söylenme amacı iyi dahi olsa sonuçları berbat bence.) Bir başkası, “Hadi topyekûn savaşalım, intikamımızı alalım.” diye savaş çığlıkları atıyordu. Bu ikisi de aklına ve mantığına, zekâsına güvendiğim insanlardı. Bu konuda artık ikisine de olan saygımı yitirmiş bulunuyorum. Ülkemin başbakanıysa ondan bu sefer beklediğim şeyleri yapıyor. (Her zaman ki gibi yapmaması gerektiğini düşündüğüm bir ton şey de yapıy

Zamanı eğip, bükmek

Zaman, fiziki boyutların sanal olan dördüncüsü, elle tutulamayan. Zaman, içinde olayların ardı ardına gerçekleştiği boyut… Bilim adamlarına göre, aynen ışığın bükülebilmesi gibi zaman da eğrilip, bükülebilir ve eğer doğru koşullar gerçekleşirse yani yeterli hız yakalanırsa önce geleceğe ve daha sonra da geçmişe sıçramak mümkün olabilir. Bunu zaman yolculuğu gibi basit kavramlarla karıştırmayın. Bu şu “an” ın da içinde olduğu bir kavram. Öyleyse ne demek bu? Bu soruya cevap verebileceğimi pek sanmıyorum, haddime de değil zaten. Ama bu soru etrafında dolaşıldığında dahi çok farklı yerlere çıkan kapılar bulabiliyor insan. Çok sevdiğim bir çizgi dizide bir keşiş (“Avatar”) hava, su, toprak ve ateşi bükebiliyordu. Tüm dünyayı kurtaracak kişi olan keşişin bile zaman üzerinde böyle bir gücü yoktu. Sonra “Matrix” ve “Neo” var. Ancak o da olaylara hükmeder gibiydi, zamana değil ya da ben öyle algılamıştım. “Aslında bir kaşık yoktu!” ve “Kırmızılı kadın da bir ajandı.” değil mi? Ya “Hiro” iç